Az OurFashion csapata szeretne segíteni Nektek, hogy hogyan ismerjétek fel - a sajnos már igen csak elterjedt - hamisított Louis Vuitton táskákat! Ezért 11 pontban és rengeteg fotóval elkészült a Louis Vuitton Hamisítvány kalauz. Szívesen fogadjuk ha küldtök, vagy belinkeltek Ti is képeket vagy elmesélitek a tapasztalataitokat.
I. A monogram:
Louis Vuitton 1896 óta gyárt monogramos táskákat. A mintát nagyon alaposan megszerkesztve helyezik el a táskán, ezért már ebből hamar rá lehet jönni, ha egy kiegészítő hamis. Például az egyik leghíresebb modellnél (amelyből a legtöbb hamis is létezik) a Speedy 25 –nél egy sorban csak 3 LV monogram található és ugyanannyira helyezkednek el a jobb és a bal oldaltól.
II. Varrás:
Louis Vuitton nagyon odafigyel a varrásokra is. Minden egyes táskánál ugyanannyi öltésnek kell lennie ugyanazon a részen. A különbség az úgynevezett bőr stamp-eknél a legszembetűnőbb. A Speedy fazonnál például a stamp tetején mindig csak 5 öltés lehet. Mint a következő képen:
III. Hol gyártották?
Attól nem kell megijednetek, ha a táskátokba az van írva, hogy Made in Spain. A cég hivatalosan 25 éve a legtöbb táskát Franciaországban gyártja, de készülnek kiegészítők Spanyolországban, Németországban, Olaszországban és az USA-ban is. Tehát attól, hogy a táskád spanyol még nem feltétlenül hamisítvány.
IV. Monogram fejjel lefele?
Igenis lehetséges! Néhány Speedy, Keepalls, Pappilons és hasonló modelleknél, előfordul az hogy a hátulján a monogrammok fejjel lefele látszódnak. A táska attól még elvileg eredeti. De ne felejtsük el, hogy ezekből a modellekből kevés van, mert csak egy időszakban gyártották ezzel a technikával őket, és természetesen ezekre a modellekre is érvényes az I. pontban leírt monogram elhelyezési szabály.
V. Bőr tapasz? Létezik?
Az egyik legjobb ismérv hogy rájöjjünk a táska amit kínálnak nekünk az gagyi. A táskagyár SOHA nem írja rá egy kör vagy négyzetalakú, esetleg ovális bőrtapaszra azt hogy Louis Vuitton. Habár rendelni lehet olyan táskát, amire ráírják egy ilyen tapaszba a monogarmmunkat, de nem a márka nevet!
VI. A betűtípus
Louis Vuitton kifejlesztett magának egy speciális betűtípust, annak érdekében hogy nehezebben lehessen hamisítani. Az egyetlen ismérve a típusnak, amit a mai napig még nem sikerül tökéletesen hamisítani, az a nagyon kerek O betű, míg a gagyikon általában egy 0 jellegűt láthatunk. Ezenkívül a betűk között az eredeti táskáknál elég nagy szóközök vannak, nem olyan sűrű a szöveg mint a hamisnál.
VII. Ismerd a céget!
A tökéletes hamisítok általában kihasználják azt, hogy a vevők nem tudják a következő tényeket:
- Louis Vuittonnál SOHA nincs árleszállítás
- Louis Vuittonnak nincs sehol a világon Outletje
- Louis Vuitton nem rendelkezik nagykereskedéssel, csak a saját boltjaival
- Louis Vuitton nem árulja termékeit más cégeken keresztül. (kivéve a nagy áruházakat, de ott is saját kirendeltségük van)
VIII. A cédulák
- Az LV cédulák, melyek a táska árát és egyéb információit tartalmazzák SOHA nincsenek odakötve az adott darabhoz. Ezt általában a táska belsejében találhatjuk meg.
- Ezenkívül a cég soha nem használt sárga papír névjegykártyát.
- A harmadik általános hamisítvány tartozék a bronz boriték rajta egy Louis Vuitton felirattal. A táskagyár ilyet sem használt soha
- Az utolsó ismérv a cédulákkal kapcsoltaban, hogy az LV nem tesz a táskáira egy bőr névjegykártyát amit le lehet csatolni! Véleményem szerint ez a legelterjedtebb ismertetője a gagyi táskáknak.
Ha a fenti négy eset közül csak egyet is tapasztaltok a táska vagy kiegészítő 100 %-ig hamis. Sajnos nagyon vigyázni kell, mert a hamis táskák készítői úgy gondolják, hogy a remekül megszerkesztett cédulákkal lehet a legjobban levenni a vevőt a lábáról, ezért lassan már jobb munkát végeznek, mint az eredeti gyártó.
IX. French Company
A ’70-es ’80-as években a cég átadta a monogrammos táskák gyártási licencét a French Company-nak. Tehát lehet hogy vannak olyan táskák, amikben ennek a cégnek is megtaláljátok a logóját vagy nevét. Ez nem probléma. Az is előfordulhat, hogy ezekben a táskákban NEM találunk kódot, vagy hogy sötétebb a színük. És ami a legfontosabb, hogy más zipzárat használtak, Talon és Eclair típusút.
X. A Kód
Eljutottunk az egyik legfontosabb ponthoz. A Louis Vuitton táskák 92 % (kivéve a French Company által gyártott darabokat) tartalmaznak egy kódot, ami által minden táska nyilvántartásba van véve. Lehetőség van arra, hogy a cég zöld számát felhívjuk és bediktáljuk a kódot, ami a táskán szerepel és ők megmondják, hogy milyen típus és milyen színű.
Sajnos manapság már a hamisított táskákba is tesznek kódot. Fontos ezért tudni, hogy a kód soha nincs a táska belső zsebébe elhelyezve. 1990-es évek óta a kód úgy néz ki, hogy elöl két betű és aztán négy szám. Ez egy remek ellenőrzési lehetőség. Soha ne vegyünk kód nélküli táskát, csak akkor ha biztosak vagyunk benn hogy a French Company tagja. Amit itt ellenőrizhetünk: Louis Vuitton French Company
Figyeljük meg, hogy az jobboldali képen látható hamis kód, más alakú tab-re van nyomtatva! (de sajnos jó helyen van)
XI. A kiegészítők
Ne kövessük el azt a hibát, hogy megetetnek minket az extrákkal, mint példul: doboz, porzsák, egyéb anyagból készült reklámtáskák, átadási elismervény, eredetiség tanusítvány.
Louis Vuitton egyes termékeihez ad porzsákot, de nem minden országban. A porzsák 2004 előtt viszonylag kicsi LV logot tartlamazott a 100% pamut világosbarna táskán. Soha nincsen ráírva betűvel hogy Louis Vuitton a logo alá. 2004 óta azonban egy nagyon vékony szinte átlátszó anyagot használ, nincs a táskára logo téve, és nyomtatott betűvel rá van nyomtatva a cég neve.A baloldaki kép eredeti a jobboldali hamis terméket mutat.
Magyarországon főként az interneten történik a gagyi táskák terjesztése. Tehát ne örüljünk meg hogy egy aukciós oldalon csak 9999 Ft-ért kaphatunk egy ilyet:
(Remélem kapásból 3 jelet felfedeztek ezen a hamis táskán)
Tudom lányok a postom kiábrándító, higgyétek el nekem is nagy álmom egy igazi vuitton táska és képes lennék elhinni a gagyi ezüst hengeralakú Pappilon álomtáskámról az utcán hogy igazi mert csak 10 000 Ft. ÉS KELL! De legyünk erősek…
Ilyenkor nagy a kisértés, helyszín:New York, belváros!
Forrás ebay.com
zs 2008.03.17. 11:25:02
egy igazi nő megtartja szívében az áhitatot a táskára, és csak szánja az olyanokat, akik mégis beruháznak koppintásokra
**Anna** 2008.03.17. 20:11:33
Scala 2008.03.20. 05:32:48
Mert eddig én csak úgy ránézésre.
Ja, és nekem nincs...
Tényleg nincs árleszállítás?! Azért...
Leányzó 2008.03.24. 14:10:58
Nagyon örülök ennek az oldalnak, a joy-oldalán láttam a linket, és márc.31-én leszz a szülinapom de már megkaptam a táskát,szüleimtől.:)gyönyörű szép, tök színes,és gyönyörű. Mindig is akartam louis vuitton tatyót.:)Beírtam a google-be mert kiváncsi voltam, hogy mennyibe kerülhetet és 500ezer forintot irt egy hasonló táskára.Nem tudtam hogy enyire drága, mert én csak 250 ezerért láttam.Természetesen eredeti, nem hamisítvány, mindent leellenőriztem az oldalon. Hamisokról azt gondolom, hogy akinek nincs pénze és mindeféleképppen szeretne eggyet minek várjon?? a lényeg hogy neki ott van a táska tök mind1 hogy eredeti e vagy hamisítvány...Jó, abban eggyetértek hogy valóbán gáz, ha kiderül hogy nem eredeti, dehát ez van.:)Mai világban már mindeki a hamisra utazik sajnos:(:)
Ídi 2008.03.25. 13:29:17
fashionista · http://ourfashion.blog.hu 2008.03.25. 13:56:29
Higgy nekem, én állandóan online vásárolok kozmetikumot, ékszert-stb, és tudom, hogy hol kapok megbízható és márkás cuccot-ha nem is az ár töredékéért, de 20-30%-kal olcsóbban.
pepike 2008.03.28. 08:02:48
Nagyon jó dolog, hogy így összefoglaltad ezt a témát. Bevallom hősiesen, én már rendeltem teszveszről egy táskát... persze az eladó váltig állította, hogy eredeti. A 12ezer forintos árból persze tudtam, hogy hamisítvány, de gondoltam, megnézem milyen egy utánzat. Hát szörnyű... azóta a szekrényem legaljában pihen, egyszer sem használtam!
Anyagilag persze nem engedhetek meg magamnak ilyen táskákat, de úgy vagyok vele, hogy akkor inkább nem lesz, nem fogom magam "leégetni" egy utánzattal, és már maga a tudat is zavarna, hogy nem eredeti. Természetesen a laikusok nem veszik észre a csalást, de azért manapság már egyre több ember van, aki felismer az ilyen táskákat...
Bazsimaki 2008.07.13. 22:34:31
Az egyik kedvenc mondatom ez: "Soha ne vegyünk kód nélküli táskát, csak akkor ha biztosak vagyunk benn hogy a French Company tagja." Most azon a nyilvánvaló gépelési hibán, hogy "benn"-t írtál "benne" helyett átsiklanék. Inkább azt jelezném, hogy ez a mondat a következőt jelenti: kód nélküli táskát csak akkor vegyünk meg, ha az (t. i. a táska maga) belépett a French Companyba. Ami ugye egy táskától elég meglepő cselekedet lenne.
Szóval most ez a poszt a tömérdek érdekes és hasznos információ ellenére nem más, mint sznob ömlengés, amit igencsak elhiteltelenít, hogy egy két elemit végzett segédmunkás fogalmazási készségének szintjén alkotsz mondatokat. Gagyi. Tehát nem is divatos.
Andi 2008.07.15. 11:33:56
Tényleg nagyon hasznos az oldal, igen sokat tanulhattunk belőle, főleg az emberi butaságról és hiszékenységről.
További szép napot mindenkinek.
bagsnob 2008.07.17. 20:42:22
Ő csak azt irta,hogy a Speedy 25-nél kell,hogy 3 legyen egy sorban, nem azt,hogy minden táskán...és ebben igaza van, ahogy Te is biztosan tudod.
Egyébként a fejjel lefelé dologban igazad van, abban is téved a cikk irója. Azt hiszem azért magyartalan a cikk, mert rosszul forditották és aki forditotta sem tudja igazán mi az LV.
Én egy halott ember monogramját nem szeretném hordani.Kedves Bianka!
Inkább irtál volna arról, hogy a legtöbb táskája nem is bőr csak a füle ill. a barna rátétek ami pedig bőr az már tényleg 4.000 EUR felett van. Ahol én élek, ebben a városállamban 5 boltjuk van a azokon kivül minden reptéri terminálon 1 és itt 3 terminál van. Azaz 8 boltról tudok, láttam pár boltjukat belülről is. Irtál volna az egyedi bélésről például, vagy arról, hogy milyen anyagokból készitenek táskát, például a speedyt ami a képen van, nehogy már azt higgyétek, bőrből...
Aki igényes bőr táskát akar az menjen a Bottega Veneta-hoz vagy a Hermes-hez és spóroljon, mert az aztán tényleg horror, a többieknek pedig jó az LV gyöngyvászon bőr rátétekkel is. Gondolom néhány magyar teszkógazdaságos celeb most ilyet lebegtet a kezében és a sok balga azt hiszi az a menő.
Majd ha felnősz a Hermeshez kedves cikkíró, szólj segitek a cikk megirásában, nehogy ismét beégj. Tényleg körültekintőbben kellene hozzáfogj a dolgokhoz!
Andi 2008.07.18. 16:32:36
dézi 2008.07.29. 03:19:14
dézi the bagsnob.
://www.thelouisvuittonguide.com/how-to-spot-fakes/
estelle 2008.08.05. 22:00:02
Bridget 2008.09.07. 18:45:15
amina_sch 2008.10.23. 15:38:10
Lady Levender 2010.02.26. 16:08:31
Én már teljesen bekrepáltam...2 hete vettem egy Louis Vuitton Monogram Multicolor Runway táskát...potom 186 dollárért!Teljesen beleszerettem,nem érdekelt,hogy márkás...gyűjtöttem is rá pár hónapig!!!A lényeg,hogy most,hogy elolvastam a kis cikket...böngésztem az enyémet!A belső monogram betűtípusa teljesen ugyanolyan,a zipzárba bele van vésve a márka,a kód is egyezik(mármint a betűk),a porzsák is tökéletes...mikor megérkezett egy sárga cetli volt ráakasztva...rá volt írva,hogy milyen anyagból...az ára és stb.!!!!Akkor most szinte tökéletese hamisítványt vásároltam vagy eredeti????
micimacko007 2010.03.22. 23:52:27
blonde_lilly 2010.04.28. 22:42:06
Egyébként van egy oldal ahol viszonylag elég olcsón kínálnak táskákat, de akkor ezek szerint az sem eredeti mivel LV-nak nincs Outletje. taskaoutlet.com/louis-vuitton-c-12.html
Valaki tudna mondnai néhány Lv táska árat, egy eredeti LV Speedy 25 közepes méretű mennyi lehet?
Honey23 2010.05.17. 16:21:45
Jómunkás Blogger 2010.06.12. 17:06:11
Szeretnék ajánlani egy érdekes szolgáltatást, gondolom itt a helye, biztos nálatok is előfordult már, hogy egy CD-t, DVD-t, vagy csak egy fan pólót akartatok rendelni a neten, de nem lehetett kérni a Magyarországi szállítást, mert ide le volt tiltva. Köszönhető ez annak, hogy a k.rv. postások mindent ellopnak, azt amerikai bolt meg újra küldi az ellopott dolgot, mert vásárlóbarát! Csak ez hosszú távon nem éri meg neki.
Így az Egyesült Államokbeli vásárlásoknál én eddig mindig a www.viaddress.com ingyenes csomagtovábbítási rendszerét használtam, és teljesen meg vagyok elégedve vele. Eddig mindig bevált, használtam már az http://www.amazom.com-nál és az http://www.ebay.com-nál is.
A regisztráció ingyenes a www.viaddress.com oldalon. Ezután kapunk egy személyes USA-beli címet, amit használhatunk bármely USA-beli kereskedőnél történő vásárlás során, a Viaddress továbbküldi a csomagot a mi országunkba.
Ha az amerikai kereskedő nem fogadná el a nemzetközi, vagy a magyarországi bankkártyákat, akkor a Viaddress megvásárolja helyettünk az árut külön díj nélkül, majd elküldi nekünk. Nekünk csak az áru értékét és a szállítási költséget kell fizetnünk.
Remélem nem számít reklámnak, csak tele volt a hócipőm, hogy egy csomó helyen nem fogadják el Magyarországot célállomásnak.
picifanni 2010.09.11. 17:42:12
vawi 2011.03.24. 14:45:54
LittleMiss 2011.07.03. 14:14:30
Dettis69 2011.12.04. 20:57:58
StaropramAn 2011.12.28. 16:23:50
Giduska 2013.03.08. 10:38:56
Giduska 2013.03.08. 10:39:34